Jūs esat šeit: Ziņas.

Ziņas.

LU Botāniskajā dārzā sāk ziedēt magnolijas

E-pasts Drukāt PDF

LU Botāniskajā dārzā sāk plaukt pirmie Lēbnera un ziemeļu magnolijas ziedi. Šīs nedēļas nogalē ziedus vērs zvaigžņu, cilindriskā un vītollapu magnolija. Ziedi ir balti un maigi sārti, lieli, ļoti izteiksmīgi, jo parādās kailos zaros — vēl pirms izplaukušas lapas. Latvijā to ziedēšana varētu turpināties divas nedēļas. Savukārt sākot ar 29.aprīlī visi interesenti aicināti arī uz Augu mājām, kur sāks plaukt kaktusi.

Lasīt tālāk...

Noderīgi: Latvijas sēņotāja ceļvedis

E-pasts Drukāt PDF

Sēnes"Latvijas sēņotāju ceļvedis" ir A/S Latvijas valsts meži produkts, kas ir ļoti noderīgs un pārskatāms informatīvs materiāls par pazīstamākajām sēņu sugām Latvijas mežos. Ceļveža nobeigumā ir pieejamas dažas receptes.

 

Lasīt tālāk...

Engures ezerā atklāta reta saldūdens mieturaļģu suga

E-pasts Drukāt PDF

MieturaļģeLatvijas Dabas muzeja botāniķe Egita Zviedre kopā ar Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta kolēģiem, šajā vasarā veicot floras un veģetācijas pētījumus Engures ezerā, pierādījusi Latvijā jaunu saldūdens mieturaļģu sugu Chara polyacantha.

Lasīt tālāk...

Rīgas centrā atrasta Latvijai jauna sēņu suga

E-pasts Drukāt PDF

Jauna sēņu sugaPirmdienas vakarā, nākot no darba, Latvijas Dabas muzeja darbinieces Guna Bagrade un Inita Dāniele pašā Rīgas centrā, K. Barona ielas malā atrada Latvijai jaunu sēņu sugu Leucocoprinus cepistipes, kuru latviski nolemts saukt par sīpolkāta kroksardzeni (no latīņu nosaukuma cepa –sīpols). Sēne bieži sastopama Ziemeļamerikā, kur tā aug dārzos, organiskām vielām bagātās augsnēs, kosnes mulčā, zāģu skaidās.

Lasīt tālāk...

Par rožu skaistuma karalieni Nacionālā botāniskā dārza kolekcija tika atzīta roze ‘Leonardo da Vinci’

E-pasts Drukāt PDF

Uzņēmums: Nacionālais botāniskais dārzs

Tradicionālajās Rožu dienās Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī šogad pirmo reizi notika apmeklētāju aptauja par skaistāko un smaržīgāko rožu šķirni. Aptaujā savu viedokli izteica 261 Rožu dienu dalībnieks. Par skaistāko 2009.gada rozi NBD rozārijā atzīta floribundroze ‘Leonardo da Vinci'. Šķirne izveidota 1993.gadā Francijas rožu audzētavā Meilland. To raksturo stāvs, biezi zarots 0,60-0,80 m augsts krūms ar tumši rozā, lieliem, pildītiem ziediem, kas sakārtoti ciešās ziedkopās un zied bagātīgi līdz pat rudens salnām. Šķirne ir izcila arī ar savu izturību pret slimībām.

Lasīt tālāk...

Auto riepas no bioplastmasas

E-pasts Drukāt PDF
Pasaules vadošie autoriepu ražotāji pastāvīgi veic zinātniskus pētījumus, lai uzlabotu savu produktu īpašības. Tradicionāls riepu pildījuma materiāls ir veidots no sodrējiem, diatomīta un silīcija dioksīda, taču, Goodyear sadarbojoties ar Novamont, ir izdevies izgatavot "bioriepu",
Lasīt tālāk...

1 hektārs zemes = ??? tonnas bio-polimēru

E-pasts Drukāt PDF
Cik lielu daudzumu bioplastmasas var iegūt no 1 hektāra lauksaimniecības zemes? Kā piemērus mēs aplūkojam trīs bioplastmasas materiālus.
Lasīt tālāk...

Nokia šogad plāno laist tirgū bioloģiski noārdāmu mobilo tālruņu modeļus

E-pasts Drukāt PDF
Nolūkā mobilos tālruņus padarīt draudzīgākus videi, Nokia šogad gatavojas laist klajā aptuveni 40 jaunus "zaļo" tālruņu modeļus.
Lasīt tālāk...

5 lapa no 6