LU Botāniskajā dārzā šķiļas tauriņi

Drukāt

No februāra vidus Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā sākusies jaunā sezona.  Tagad, pavasarī būs apskatāmi tauriņi no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem: zilie morfīdi, pūčtauriņi, dažādu sugu dižtauriņi. Tropu tauriņu mājā ikvienam būs iespējams piedzīvot tropu eksotiku: izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu.

 

Interesanti, ka ne tikai tauriņi ir dažādas krāsas un lieluma, bet arī to kūniņas atšķiras – ir krāsainas, neparastu formu, līdzīgas nelieliem mākslas darbiem.  Aukstā laikā Tauriņu māja ir sagatavota tā, lai eksotiskie tauriņi tajā justos tikpat labi kā dabā: ir pietiekoši daudz dažādu tauriņiem tīkamu tropu augu, piemērota barība un siltums. Tauriņu māja šosezon būs atvēta no 14. februāra līdz oktobra beigām, pavasarī darba laiks no plkst. 11:00 līdz 16.30.

Apmeklētājiem būs atvērta arī Acāliju māja, kur šajā laikā ir skatāms pats acāliju ziedēšanas košums. Daudzi acāliju krūmi kolekcijā aug vairāk nekā 50 gadus un to ziedu vainags sasniedz divu metru apkārtmēru. Latvijas Universitātē ir Baltijā lielākā šo augu kolekcija. Dārzā ir apskatāmas arī Palmu, tropu un kaktusu siltumnīcas.