Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Ābolu svētki Dobelē

Ābolu svētki Dobelē

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Valsts augļkopības institūts sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību 5. oktobrī Dobeles Vēsturiskajā tirgus laukumā organizē nu jau par tradīciju kļuvušos Ābolu svētkus.

Pasākuma laikā Latvijas Valsts augļkopības institūta (LVAI) plašajā stendā būs ne tikai skatāmas un nopērkamas, bet arī degustējamas dažādas ābolu šķirnes un jauni ābolu pārstrādes produkti. Institūta darbinieki konsultēs visus interesentus par jebkuru ar augļkopību saistītu jautājumu. 

LVAI zinātnieki būs sarūpējuši arī dažādas informative izglītojošas atrakcijas un konkursus ar un par āboliem. Arī šogad notiks lielākā ābola svēršana, tāpēc droši ņemiet līdzi visus neparasti lielos ābolus no saviem dārziem. Būs vērtīgas balvas!

Āboldienas ietvaros Amatu mājā notiks LVAI rīkota ābolu, bumbieru, augļu un ogu pārstrādes produktu izstāde, kā arī Dobeles Bērnu un jauniešu centra rīkotās “Zaļās nometnes” dalībnieku fotogrāfiju izstāde – konkurss „Vasaras atspulgi”. Kafejnīcas „Karavāna" šefpavāra Germana vadībā notiks arī ābolu pagatavošanas meistarklase „Tik dažādais ābols". 
 Turpat norisināsies arī  konkurss „Ābols manā ēdienkartē", tāpēc tiek gaidīti dažādi ābolu ēdienus degustācijai.

Dienas gaitā būs iespējams izgaršot ne tikai šo brīnišķīgo rudens karali - ābolu - un tā izstrādājumus, bet arī baudīt dažādus muzikālus priekšnesumus. Par svētku dalībnieku labsajūtu rūpēsies Mārtiņš Ruskis, ar muzikālu sveicienu uzstāsies kolorītais Rikardions no Talantu fabrikas.

Visas dienas garumā, iepriekš piesakoties pie Evas Kulmanes ( pa tālruni 22049477), būs iespēja ātri un ērti izspiest sulu no līdzi atvestiem vai atnestiem āboliem ar „Pūres Dzirnu" mobilo spiedi. Dobeles novadpētniecības muzeja pilsdāmas piedāvās jautras ābolu spēles, ļaus nogaršot ābolu ievārījumu, kā arī sasildīties un nobaudīt siltu ābolu tēju. Dažādas izdarības, atrakcijas un spēles maziem un lieliem piedāvās radošā apvienība „Pasaku nams".

Pasākuma svinīgā atklāšana notiks plkst. 11.00. Tās laikā tiks pasniegts Ābolu ordenis, kas kopš pagājušā gada kļuvis par augļkopības nozares augstāko apbalvojumu. Pērn to saņēma zinātniece, enerģiskā ābolu popularizētāja Māra Skrīvele.

Uz brīdi paciemoties Tirgus laukumā apsolījis arī milzīgais „Ābolu Ābols”

Visi dobelnieki, tuvi un tāli viesi ir aicināti uz Ābolu svētkiem Dobelē.